Uspješno dobiven prvi ugovor u povijesti za hidroelektrane u Japanu

Sredinom svibnja 2021. godine društvo KONČAR – Generatori i motori (GIM) ostvarilo je nemjerljiv iskorak na azijskom tržištu.

Naime, nakon dvogodišnjeg kontinuiranog procesa nuđenja i pregovora GIM je prvi put u svojoj povijesti dobio veliki posao u Japanu. Opseg isporuke potpisanog ugovora je projektiranje, proizvodnja i nadzor pri montaži tri generatora za dvije različite male hidroelektrane (MHE).

Japan

Prva faza projekta bit će završena uspješnim puštanjem u pogon sinkronog generatora nominalne snage 5,2 MVA (240 min-1) na maloj hidroelektrani Shin Sakagami, dok će druga faza projekta biti gotova kad se pusti u pogon sinkroni generator nominalne snage 5,2 MVA (240 min-1) i asinkroni generator nominalne snage 0,546 MW (366 min-1) na MHE Shin Utsubo. 

Ovaj ugovor nastavak je uspješne sinergije između GIM-a i austrijskog izvođača turbina te u sljedeće tri godine predstoji dokazati i opravdati dobiveno povjerenje japanskih konzultanata. Uostalom, ovo je prvi put da su se japanski investitori odlučili za ponuđača generatora iz Europe pa GIM ovdje ne predstavlja samo sebe, već kao pionir otvara tržište i drugim proizvođačima s europskog tržišta.

Prijavi se na KONČAR newsletter

Zanima te na čemu trenutno radimo, na koja tržišta najviše izvozimo, koliko smo društveno odgovorni i zašto su naši zaposlenici naša najveća vrijednost?

Prijavi se na KONČAR news i svaki mjesec budi u toku sa svim našim postignućima i iskoracima.

Prijavi se
KONČAR Newsletter

Vezane vijesti

Možda će te zanimati i ove vijesti.

Gordan Kolak proglašen Vizionarom godine i najboljim u kategoriji gospodarstva
Održivost
Gordan Kolak proglašen Vizionarom godine i najboljim u kategoriji gospodarstva

Na danas održanoj završnici četvrtog izdanja tportalova projekta Vizionar godine predsjednik Uprave KONČARA Gordan Kolak osvojio je prestižnu titulu ukupnog pobjednika – Vizionara godine.

Položen kamen temeljac za proširenje tvornice KONČAR – Energetski transformatori na zagrebačkom Jankomiru
Poslovanje
Položen kamen temeljac za proširenje tvornice KONČAR – Energetski transformatori na zagrebačkom Jankomiru

Strateška investicija vrijedna 260 milijuna eura

KONČAR u prvom kvartalu osigurao nove poslove vrijedne 585 milijuna eura i rekordnu knjigu narudžbi od 2,9 milijardi eura
Financije
KONČAR u prvom kvartalu osigurao nove poslove vrijedne 585 milijuna eura i rekordnu knjigu narudžbi od 2,9 milijardi eura

Dosljedan rast utemeljen na globalnoj potražnji i jasnom strateškom smjeru